İhanetin Adı: Arap Krallıkları

Bir dönem terör örgütü DEAŞ'a destek veren bazı Arap aşiretleri, Arap Birlikleri, Krallıklar şimdi Türkiye için ciddi bir sorun teşkil etmekte. BAE, Mısır, Suudi Arabistan hem İslam Ümmetine hem de Türkiye'ye ihanet içerisindeler.

İhanetin Adı: Arap Krallıkları

Türkiye'ninmüttefikleri gibi gözüken fakat Türkiye'ye sorun teşkil eden ABD ve İsrail bölgede ciddi planlar yaparak.Türkiye'nin hakimiyetini en aza indirmeye çabalamıştır. 2011'de 'Arap Baharı' sırasında Tunus, Mısır ve Libya'da bir  İslam dünyasında ciddi bir iç entegre probleminide beraberinde getirmiştir. Suud Hükümetinin; Cemal Kaşıkçı ve İsrail yakınlığı net olarak artık ayyuka çıkmıştır.

Zira Suud Hükümetinin boykot kararı tam anlamıyla, Türkiye düşmanlığına dönüşmüştür.Suriye'de yıllardır devam eden iç savaş, kukla olarak kurulan terör örgütlerine verilen desteklerle farklı ülkelerin menfaatleri doğrultusunda yönlendirildi.

Bu süreçte masum insanlara yardım elini uzatan tek ülke Türkiye oldu.Bölgede Türkiye'nin aleyhinde hareket eden ve kalleş saldırılar düzenleyen teröristlere, bazı Arap aşiretlerden destek sağlandı.

 

DEAŞ BİTTİ YPG'YLE BİRLİKTELER

Türkiye bölgede yükselen yıldız ve islam dünyasının aradığı tek güç diyebiliriz.Terör örgütü DEAŞ'ın Suriye'de etkisini yüksek seviyede gösterdiği dönemde DEAŞ'lı teröristlerin yanında duran o Arap aşiretler, bugünlerde YPG'li teröristlerle objektiflerin karşısına geçmeye başladı.

Terör örgütü YPG'nin elebaşlarından Mazlum Kobani kod adlı terörist, DEAŞ'lı teröristlerle birlikte olan bazı Arap aşiretleri tarafından ağırlandı. Bu Arap aşiretleri Amerikalılarla da sık sık görüşüyordu. Asıl İhanet Anlaşmasıyla tüm dengeleri ABD,eliyle iyice ayyuka çıktı.

PLANLI ÇALIŞMA İLE BİTİRME PROJESİ

İstanbul merkezli Umeyye Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin yayımladığı, Arap dünyasından 100’ü aşkın siyasi ve düşünürün imzasını taşıyan açıklamada, medyadaki dezenformasyon çalışmaları ile Türkiye ekonomisinin hedef alınmasının planlı olduğu vurgulanmıştı.  

Türkiye-Suudi Arabistan ilişkileri son iki yıldır, Körfez'deki ve Suriye'deki gelişmeler, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle bozulmuştu. Ayrıca BAE ve Mısır masada beraberler, Türkiye'nin İslam Coğrafyasında yükselen bir ülke olması bölgede ciddi huzursuzluklara sebep oluyor.

Ayrıca BAE'nin ve Mısır'da darbe yaparak hükümeti ele geçiren Sisi, Türkiye'nin bu yükselen halinden huzursuz ve Prens Selman'la masa altından anlaşma yaparak Türkiye'ye karşı bu tutumu gerçekleştiriyor.

ABD, İsrail ve peşlerine takılan ülkelerin bölgedeki asıl hedefi, ilan ettikleri gibi İran değil, Türkiye’dir. Açıkça deklare edemezler, bu durumu. Arap Krallıkları koşullu her menfaati gerçekleştirir. Arap Krallıkları sürünmeye devam ediyor.

Daha yetmedi; Arap dünyasının doğal gaz ve petrol yatakları, emperyalistlere peşkeş çekildi. Bu da Suudların, Körfez ülkelerinin mazlum İslâm dünyası halklarına ihanetidir. 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR