23 Ağustos 2019
  • Istanbul 25.56°
  • Ankara 17.22°
  • Izmir 27.22°
İmsak 04:40
Güneş 06:14
Öğle 13:12
İkindi 16:57
Akşam 20:00
Yatsı 21:27
BIST95.394
Dolar5,7724
Euro6,3958
Altın277,53

Huawei CEO'su Zhengfei'den 'Zafer Bizim Olacak' Açıklaması

Huawei CEO'su Ren Zhengfei basına açıklamalarda bulunarak, Huawei’in ABD’ye bağlı olmadığını söyledi ve "Zafer bizim olacak" dedi

Huawei CEO'su Zhengfei'den 'Zafer Bizim Olacak' Açıklaması

Huawei CEO'su Ren Zhengfei, Çin basınına ABD ile patlak veren krize ilişkin açıklamalarda bulundu.

Huawei’in ABD’ye bağlı olmadığını ve Çinli şirketin ABD’nin yasağı yüzünden tedirgin olmadığını belirten Zhengfei, "Zafer bizim olacak" ifadesinde bulundu.

Asıl endişesinin, beşeri bilimler de dahil olmak üzere Çin'deki eğitim kalitesini yükseltmek olduğunun altını çizen Zhengfei, Huawei’in zaten her yerden en üst düzey yetenekleri çekebildiğini belirterek, "Çin’in gelişmekte, başarılı ve güçlü olduğundan emin olmalıyız" şeklinde konuştu.

'KIZIM CEZAEVİNDEN DOKTORASINI TAMAMLAYIP ÇIKACAK'

ABD ile Huawei arasında yükselen kriz neticesinde tutuklanan kızı Meng Wanzhou'nun hapse girmesinin beklendiğini söyleyen Zhengfei, bundan endişelenmediğini, Wanzhou’nun eğitimine hapishanede de devam ederek doktorasını bitirerek çıkacağını umduğunu belirtti.

Ren Zhengfei, "Korkmuyorum çünkü kızım da çok iyimser. Kendi kendine çalışabilen bir insan. Cezaevinde doktor olacak ve hapishaneden doktora derecesini almış bir şekilde çıkacak" sözlerini aktardı.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz