Hindistan'da Şiddetli Yağışlar 12 Can Aldı

Karnataka eyaletinin bazı kesimlerinde etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı sel ve kazalarda 12 kişi hayatını kaybetti

Hindistan'da Şiddetli Yağışlar 12 Can Aldı

NDTV'nin resmi kaynaklardan aldığı bilgilere göre, eyaletin bazı kesimlerini birkaç gündür şiddetini artıran aşırı yağışlar, çok sayıda ev, yol, köprü ve tarım arazilerine zarar verdi. Yağışların neden olduğu sel ve kazalarda 12 kişi hayatnı kaybetti.

Sağanak ve su baskınları nedeniyle eyalet genelinde 5 bin 444 evin hasar gördüğü, 45 büyükbaş hayvanın telef olduğu bildirilen haberde, şiddetli yağışlardan ve selden etkilenen bölgelerde 2 bin 100'den fazla kişinin tahliye edilerek 12 yardım merkezine yerleştirildiği bildirildi.

Yağışlardan etkilenen bazı bölgelerin alçak kesimlerindeki bazı hükümet binalarının da su baskınlarından etkilendiği, yer yer yollardaki su seviyesinin dizlere kadar ulaştığı eyalette, kurtarma ve yardım çalışmalarının hız kesmeden sürdüğü bilgisi paylaşıldı.

Karnataka eyaletinde ağustos ayında etkili olan şiddetli yağış ve sellerde, 91 kişi yaşamını yitirmiş, 3 bin 400 hayvan telef olmuştu. Yaklaşık 700 bin kişinin evlerini terk etmek zorunda kaldığı eyalette, yağış ve sellerden, 22 bölgedeki 2 bin 798 köy etkilenmişti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR