Kasadi Nehri’ ne dalıp suyundan içmesinin ardından maviye döndükleri ifade edilen köpeklerin, endüstriyel atıklardan etkilenip zehirlenmiş olabilecekleri olasılığı araştırılıyor.

SU KİRLİLİĞİ NORMALİN 13 KAT ÜZERİ

Yapılan araştırmalar sonucunda, Kasadi’ de su kirliliğinin "güvenli" seviyeyi 13 kat aşması hükümeti harekete geçirdi. Köpeklerin nehirde aç kalmamak için yiyecek ararken derilerinin renklerinin değiştiği tahmin ediliyor. Hayvan hakları savunucuları etraftaki fabrika atıklarının sebep olduğu pisliğin nehr ile birleştiğini söylerken, Mumbai'de yaşayanlar nehirdeki kirlilik için yerel yönetimlerin harekete geçmesi çağrısında bulundu bunun üzerine yetkililer bölgeye gelerek inceleme balattı.

ŞU ANA KADAR TAM 5 KÖPEK MAVİYE DÖNDÜ

Hayvan hakları savunucularından olan Arati Chauhan, "Köpeklerin beyaz tüylerinin maviye dönüşmesi biz hayvan severleri adeta şok etti. Şu ana kadar mavi renkli 5 köpek tespit ettik. Bu durum üzerine kirlilik kontrol kurulu ile, bu lokasyonda bulunan fabrikaları incelemeye almaları hususunda iletişime geçtik" dedi. Yerel basın, yerel yönetimin problemi fark ederek yetkililere haber verildiği ve bu durum üzerine yetkililerin ise inceleme yapmak sureti ile harekete geçtiğini bildirdi