Hindistan işgali altında bulunan Keşmir bölgesindeki çatışmada 7 ölü söz konusu. Hindistan’ın işgal ettiği Cammu’ya bağlı Keşmir alanında meydana gelen çatışmada 6 Keşmirli asker ve 1 Hint asker atılan ateşler neticesinde hayatlarını kaybettiler.

70 SENELİK SAVAŞ, 70 BİN ÖLÜ

Hindistan Ordusunda sözcü görevinde bulunan Albay Rajesh Kalia, Keşmir’e bağlı olarak Hindistan’ın işgaline karşı savaşan askerler, Pakistan hudutlarından geçerek Nowgam alanına gitmektelerken çıkarılan çatışmalarda 1 Hint asker ve 3 Cammulu asker, aralarında vuku bulan çatışma sonucunda öldüğü söyleniyor. 1 asker ve 3 direnişçinin öldüğünü belirtilen çatışmanın son bulduğu aktarılan haberler arasında. Henüz gerilimin dinmediği çatışmanın yatıştırılması için bölge ülkeleri çağrıda bulundu.

Hindistan askeri kuvvetleri Hintli yetkililerin açıklamalarına göre, öte yandan bir başka 3 Cammulu askerin Machil alanında ölü ele geçirildiği ifade ediliyor.

Hindistan ve Pakistan arasındaki çatışma, İngiltere'den özgürleştikleri 1947 senesinden itibaren başlamak üzere günümüze kadar anlaşmazlıklara mevzuubahis edilen Keşmir'de, bugüne kadar 70 bin insan şiddet meselelerinde hayatlarını kaybetmişlerdi.
Cammu Keşmir'deki asker grupları, 1989'dan günümüze değin Hindistan’dan ayrılmak veya Pakistan'a katılmak adına silahlı eylemler gerçekleştiriyor.