Hindistan, Katar Havayolları' na uygulanan bir engelleyim, ambargo sonrasında Katar' daki vatandaşlarını Ramazan bayramından önce ülkeye getirebilmek adına iki ana havayolu şirketinden, Doha' ya ekstra uçuş yapmalarını istedi.

Her yıl on binlerce Hintli tatil için Doha' da yer alan evlerine gidiyor fakat Katar' a yapılan engelleyimde hava sahasını kullanıma kapatan ülkeler sebebi ile birçok kişi biletlerini almak adına mücadele ediyor.

Hindistan sivil havacılık bakanı Ashok Gajapathi Raju, hükümetin devlete ait Air India ve ticaret gemisi Jet Airways' den Doha' ya 22 Haziran ve 8 Temmuz vakitleri arasında ekstra uçuşlar yapmasını istediğini ifade etti.

EK UÇUŞLAR GERÇEKLEŞECEK

Gajapathi Raju, Twitter' da, "Hindistan'a gelmek için Doha'da bilet alamayan vatandaşlarımız için ek uçuşlar yapacağız" diye bir ileti girdi ve Hindistan dışişleri bakanı Sushma Swaraj ile irtibat kurduğunu da ekleyerek beyanlarda bulundu.

Kıdemli Hint dışişleri bakanlığı yetkilisi AFP'ye, "Hindistan'a seyahat etmek isteyenlerin hareket etmesini kolaylaştırmak için Katar'ın komşu ülkeleri aracılığıyla yapamayacakları" ekstra ticari uçuşların düzenlendiğini söyledi.