Hastanede Akıl Almaz Olay! Klima Açmak İçin Solunum Cihazının Fişini Çektiler

Hindistan'da meydana gelen olayda, çok sıcak olduğu gerekçesiyle hastanın bağlı olduğu solunum cihazının fişi çekilip, klimanın fişi takıldı. Hasta hayatını kaybetti.

Hastanede Akıl Almaz Olay! Klima Açmak İçin Solunum Cihazının Fişini Çektiler

Hastanede Akıl Almaz Olay! Klima Açmak İçin Solunum Cihazının Fişini Çektiler

Hindistan'da 13 Haziran'da meydana gelen olayda, coronavirüs taşıdığı şüphesiyle 40 yaşındaki bir hasta ülkenin Kote şehrinde bulunan bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Yapılan test sonucu negatif çıkarken, başka bir hastanın pozitif olmasından dolayı hasta tedbir olarak 15 Haziran tarihinde izolasyon odasına geçirildi.

İzolasyon odasının sıcak olmasından dolayı hasta yakınları odaya portatif klima getirdi. Klimanın fişini takacak priz bulamayan hasta yakınlarının, hastanın bağlı olduğu solunum cihazının fişini çektiği ileri sürüldü. Yaklaşık olarak yarım saat sonra solunum cihazının güç kaynağı tükenirken, hasta yakınları durumu yetkililere iletti. Adam, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı ve hayatını kaybetti.

3 KİŞİLİK HEYET İNCELEMEDE BULUNACAK 

Hastane yetkilisi Dr. Naveen Saxena konuyla ilgili olarak açıklamada bulundu ve 3 kişilik heyetin olayla ilgili inceleme yaptıktan sonra rapor hazırlayacağını belirtti. Öte yandan odada görev yapan sağlık çalışanlarının da ifadelerinin aldığı belirtildi. Saxena, ölen hastanın yakınlarının heyete yanıt vermediğini de ekledi.

Açıklamalarına devam eden Saxena, soruşturma sonucu raporda sorumlu bulunan kişi hakkında yasal işlem başlatacağını aktardı.

DOKTORLARA KÖTÜ MUAMELE İDDİASI

Öte yandan hastane yetkilileri ölen kişinin yakınlarının, klimanın fişini takmak için izin almadığı ve hastanın ölümünün ardından, hastane personeline ve görevi başındaki doktorlara kötü muamelede bulunduğunu öne sürdü.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR