Çin'de korkutan deprem! Çin'in güneybatısındaki Ciucaygou vilayetinde, 7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerel saatle 21.19'da meydana gelen deprem, yerin tam 20 kilometre altında oluştu. Deprem anına şahit olanlar, bazı binalarda çöküntüler, bazılarında ise çatlaklar olduğunu, görevlilerinin zarar gören binalardan insanları tahliye etmeye çalıştığını belirtti.

Ciucaygou Vilayeti Sağlık ve Aile Planlaması Bürosu Başkanı Li Changyong, merkez üssüne 35 kilometre mesafede olan vilayet merkezinde, depremin aşırı şekilde hissedildiğini ve halkın sokaklara döküldüğünü ifade etti. Başkan Li Changyong, merkezde hiçbir yıkılmış binanın olmadığını ve henüz herhangi bir can kaybı veya yaralı olmadığı bilgisinin gelmediğini açıkladı. Diğer yandan depremin 300 kilometre güneydeki eyalet başkenti Çengdu kentinde de hissedildiği öğrenildi.

MUĞLA'DA KORKUTAN DEPREM!

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 4,3 şiddetinde deprem meydana geldi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, saat 10.15'te merkez üssü Bodrum olan 4,3 şiddetinde yer sarsıntısı kaydedildi. Bodrum çevresinde hissedilen depremin, yerin 6,72 kilometre altında gerçekleştiği belirlendi.

SON BİR AYDIR DEVAM EDİYOR

Muğla yaklaşık bir aydır beşik gibi sallanmaya devam ediyor. 20 Temmuz'da 6.8 büyüklüğünde bir deprem yaşanan kentte, ardından bir çok artçı sarsıntı meydana geldi.