Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ni Türk Korkusu Sardı

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin Türk korkusu kadın ve çocuklara silah eğitimine itti. Her yıl yaptıkları silah eğitimine bu yıl kadın ve çocukların katılması tepkilere yol açtı.

Güney Kıbrıs'ta Rum hükumeti, Türkiye’ye karşı hissettiği korkusundan dolayı 60 bin aileye silah gönderdi. Silahlı aileler her yıl kadın çocuk demeden Nisan ve Mayıs ayları dönemlerinde silah eğitimi alıyor.

Türkiye'nin gerçekleştirdiği Kıbrıs Barış Harekatı üzerinden 44 yıl geçti, fakat Rum tarafının Türk korkusu henüz bitmedi. Türk Barış Harekatından sonra Rum yönetimi 60 bin aile silah göndermişti. Aradan geçen 44 yıla rağmen bu işlem devam ediyor

Kendilerine seferiler diyen bu silahlı grup her yıl gerilla savaş eğitiminin alındığı bölgelere gelip silah ve atış eğitimi alıyorlar. Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleştirilen eğitimlere katılanlara, atış silah onarımı, silah bakımı ve hedef vurmanın yanı sıra gerilla tipi savaş taktiği öğretiliyor.

Bölgede yaşanan Türk Silahlı Kuvvetleri korkusu son yıllarda iyice kendini gösterdi. Sivil silahlanmada büyük atılım yapan Rum yönetimi bu yıl gerçeklkeştirdiği eğitimlere kadın ve çocukları da dahil ederek uluslararası yasaları yok saymış oldu.

Verdikleri eğitimleri kadınları sokmalrının yanı sıra çocuklara da gerilla eğitimi verildiği bildirildi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR