İngiliz Guardian gazetesi, 15 Temmuz'un seneyi devriyesini gölgelemek için Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözde Adalet yürüyüşüne methiyeler dizdi.

İngiliz menşeili Guardian gazetesi, Türkiye'deki siyasi hava durumu makalesinde, 15 Temmuz darbe kalkışmasını birinci yılına, Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki olarak başlattığı sözde Adalet yürüyüşünün damga vurduğunu ifade etti.

15 Temmuz'da Türk vatandaşlarının cuntacılara karşı direnişini gölgelemeye çalışan The Guardian gazetesi, Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşünü yerlere göklere sığdıramadı.Sözde Adalet Yürüyüşü "tekrardan canlanma" olarak ifade edilen gazeteRecep Tayyip  Erdoğan için ise küstah ifadeler kullandı.

TÜRKİYE'NİN HARİTASINDAN HABERLERİ YOK!

Ankara'da başlayıp İstanbul'da son bulan sözde Adalet yürüyüş için, "Bir ay süren, ülkeyi bir uçtan diğer uca kateden" ifadeleri kullanıldığı makalede 170 bin kişinin katıldığı Maltepe mitingi için ise 'Bir milyondan fazla Türk vatandaşının katıldığı İstanbul'daki toplumsal miting" ifadeleri kullanıldı.

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA ÖVGÜLER

Yazıda 'çekingen ve mütevazı' olarak sıfatlandırılan Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'meydan okuma gösterisinin', onun ve CHP'nin imajını değiştirdiği belirtiliyor.