George Floyd'u Öldüren Polis Tutuklandı

Son dakika haberine göre ABD'de siyahi George Floyd'un boynuna dizini basarak ölümüne sebep olan polis Derek Chauvin'in tutuklandığı bildirildi.

George Floyd'u Öldüren Polis Tutuklandı

Minnesota Halk Güvenliği Departmanı Müdürü John Harrington tarafından yapılmış olunan açıklamada, Chauvin’in Floyd’un ölümüyle bağlantılı olarak tutuklandığı ifade edildi.

Hennepin Bölgesi Başsavcısı Mike Freeman’ın da Chauvin’in tutuklanmasıyla ilgili yerel saatle 13.00'te basın toplantısı gerçekleştirileceği ve cezai suçlamalarla ilgili bilgi paylaşacağı ifade edildi.

Dolandırıcılıkla ilgili bir şikayet üzerine pazartesi günü George Floyd’u gözaltına alırken dizini ensesine basarak nefessiz kalmasına ve ölümüne neden olan Chauvin ve beraberindeki 3 polisin işine son verilmişti.

Yoldan geçen vatandaşlar tarafından videoya alınan gözaltı sırasındaki polis şiddeti ülke genelinde büyük tepkilere neden olmuştu.

Olaya karışan polislerin tutuklanıp yargı önüne çıkarılması için başta Minnesota olmak üzere ABD’nin değişik yerlerinde protesto gösterileri devam ediyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR