Hindistan'ın Mumbai kentinde genç bir kıza cinsel istismar uygulamaya kalkan adamın sonu korkunç oldu. Hindistan'ın Mumbai kentinde, 20 yaşındaki genç kız iş başvurusunda bulunduğu anda Shamsher Sheikh isimli dükkan sahibinin cinsel istismarına uğradı. Kurban, saldırganın kulağını ısırıp cinsel organını bir bıçakla kesti. Yerel medya, adamın en yakın devlet hastanesine acilen yetiştirildiğini ve yapılan müdahale sonucu taburcu olan adamın tutuklandığını duyurdu.CİNSEL İSTİSMARA KALKIŞANLARIN PROFİLİ

Cinsel istismara kalkışanların profiline baktığımız zaman diğer iki mekanizmada şanslarının çok az olduğunu görüyoruz. Geriye t*cavüz kalıyor. Hatta çoğu radikal islamcı suikast bombacısı erkeklerin de bu profile uyduğu söyleniyor. Dini sebeplerden dolayı t*cavüze yeltenmiyorlar. Ama öbür dünyada hurilere kavuşma amacı güttükleri düşünülüyor.

Ama t*cavüzün erkek için büyük bedeli vardır. Hapis, itibar kaybetme ya da diğer erkekler tarafından öldürülme riskleri vardır. (“Barda” ve “Geriye Dönüş Yok” filminin sonunu hatırlayın.) Onun için hem yapıp hem de bedel ödemeyecekleri bir ortamı seçiyorlar. Son durumda olduğu gibi! Aslında çaktırmadan taciz de bu dürtünün bir yansımasıdır. Kalabalık yerlerde taciz ile yakalanma riski azdır.