22 Temmuz 2019
  • Istanbul 25°
  • Ankara 20°
  • Izmir 25°
İmsak 03:53
Güneş 05:43
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
BIST101.849
Dolar5,6636
Euro6,3548
Altın260,09

Geleneksel Çin Tıbbı’na Türkler'den Yoğun İlgi

Çin tıbbı sağlık turizminin gözdesi.

Geleneksel Çin Tıbbı’na Türkler'den Yoğun İlgi

Uygur, Han, Tibet, Moğol, Kırgız ve Kazak gibi etnik grupların tıbbi sistemlerini birleştiren Çin tıbbı sağlık turizminin gözdesi.

Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nin Urumçi şehrinde yer alan devlet hastanesinde,
asırlardır istifade edilen geleneksel Çin tabiî şifa metotlarının modern tıp usulleriyle harmanlanmasıyla farklı coğrafyalardan Çin’e akın eden hastalara şifa dağıtmaya devam ediliyor.

Geleneksel Çin Tıp Metotlarını tatbik eden Sincan Devlet Hastanesi Başhekimi Meng Qingcai, yirminci yüzyıldan sonra tatbik edilen tıp metotlarından istifadeyle hastalıkları bulup, Çin’in geleneksel tıp yollarından faydalanarak tedavide bulunulduğunu açıkladı.

MODERN TIBBI HOR GÖRMÜYORUZ

Qingcai, hastalanmış insanların geleneksel yöntemlerle daha hızlı iyileştiğini ifade etmesinin yanı sıra, modern tıptan şaşmadıklarını ancak bitkilerden sağlanan tabiî kürlerin hastanın halinin gözetilmesiyle hususi bileşenlerin uygulandığını dile getirdi. “Akupunktur, hacamat ve bardak çekme gibi usulleri uyguluyoruz. Geleneğe dayalı yöntemlerin neticelerini hastalarımızın üzerinde gözlemliyoruz ve ağrılarının dinmesini amaçlıyoruz. Elde ettiğimiz bulgulardan anlaşılıyor ki işlemlerimizden olumlu neticeler alıyoruz.” dedi.

TÜRKLER’İN ALAKASI BÜYÜK

Kanser, boyun ağrısı, omurga hastalıkları, ciltteki hastalıklar hususunda geleneksel tıbbın ileri seviyede çözüm sunduğunu belirten Qingcai, hastanelerinde hastaların en üst derecede gözetildiğini, doğa ile insan arasındaki irtibatın önemsendiğini, organların birbirleriyle ilişkisinin önemsendiğini ifade etti. Rusya’dan gelen hastaların sayısının oldukça fazla olduğunu söyleyen yetkili, Türkiye’den de hasta ağırladıklarını dile getirdi.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri