Gazze'ye günde yalnızca 3 saat süresince elektrik tedarik edilmesi hususunda varılan fikrin sonrasında şehirdeki yaşam koşulları gitgide güçleşti. Yaşadıkları sorunları Yeni Şafak'ta dile getiren Gazzeli Anwar Attaallah, "Yaşam ve gündelik programımız elektriksiz sürdürülemez halde. Hayatımız 3 saat içinde sıkıştı" dedi. Attaallah, Türkiye’nin desteklerine minnettarlıklarını da belirtti.

İSRAİL PSİKOLOJİK HAREKAT DÜZENLİYOR

İsrail ablukası içerisinde yaşayan ve dünyanın en büyük açıkhava hapishanesi olarak nitelendirilen Gazze'de günde yalnızca 3 saat boyunca cereyanlar kullanılabiliyor. Gazzeli Anwar Attaallah, elektrik verilen 3 saat dâhilinde Gazzeli kadınların çamaşır, bulaşık yıkadıklarını, yemek pişirdiklerini ifade etti.

Geçtiğimiz Pazar günü, İsrail Gazze’ye elektrik arzının miktarında azalmaya gidildiğini duyurmuştu.

HAMAS TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL, DİRENİŞ ÖRGÜTÜDÜR

Attaallah, İsrail’in amacının Filistin topraklarında yaşayan Filistinliler’in zorluklara katlanamayıp göç etmesinin koşullarını oluşturmak olduğunu dile getiriyor. İsrail ile harp içerisinde bulunduklarını dile getiren Attaallah, İsrail’in savaş silahlarıyla değil, psikolojik harekât yoluyla halkı öldürdüğünü, füzesiz, bombasız can verdiklerini dile getirdi. Öte yandan Attaallah, Hamas'ın terör örgütü olarak nitelendirilmesinin yanlış olduğunu, Filistin’i müdafaa eden bir direniş örgütü olduğunu vurguladı.

Ayrıca, Türkiye’ye şükran duyduklarını ifade eden Attaallah, "İsrail bombasız, füzesiz bir şekilde canlarımızı alıyor. Biz harp içerisindeyiz. İsrail eline ipek eldiven giyerek bizi boğuyor. Müslümanlar, İsrail zulmünü daha fazla dünya kamuoyuna yansıtmalılar. Bizi kurtarmanız gerekiyor.” şeklindeki düşüncelerini ifade etti.