Fransa'nın başkenti Paris banliyösünde bir araç, Fransız askerlerinin üzerine sürmüş ve 6 askeri yaralamıştı. Kaçan sürücü Fransa'nın Kuzey bölgesinde polis memurları silahlı çatışmaya girdi ve yakayı ele verdi.

BFM Televizyonunun verdiği bilgiye göre polis memurları silahlı çatışmaya girdi. Şüpheli Fransa'nın kuzey bölgesinde otobanda gözaltına alındı.

NE OLMUŞTU?

Fransa'nın başkenti Paris banliyösünde bir araç, Fransız askerlerinin üzerine sürdü.

2'Sİ AĞIR 6 ASKER YARALANIRKEN, SALDIRGAN OLAY YERİNDEN KAÇTI

Fransız polisinden yapılan açıklamaya göre 2' si ağır 6 askerin yaralandı. Polis ayrıca, saldırganın aracı ile beraber olay yerinden kaçtığını duyurdu.

OPERASYON BAŞLATILDI

Olayın Levallois Perret bölgesinde yaşandığı ve olayla ilgili olarak polis operasyonun devam ettiği bildirildi.

BELEDİYE BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Levallois Belediye Başkanı Patrick Balkany, BMW marka bir aracın askerlerin üzerinde sürdüğünü ve bunun "kasıtlı bir eylem" olduğunda şüphe bulunmadığını söyledi.

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda yine Pariste "terör eylemi olacak" kaygısı ile bir havaalanı acilen boşaltılmıştı.

GÜVENLİK SEBEBİ İLE 20 DAKİKA RÖTAR

Yaklaşık 2 bin yolcunun güvenlik sebebi bahanesi ile tahliye edilmesi olayında 20 kadar uçak seferi gecikmeli yapılabilmiş, havalimanı yetkililerinin konuyla dair yaptığı açıklamada, bir kişinin zorunlu güvenlik kontrolünden geçmeden, çalışanlara ait "özel bölgeye" girmesi sebebi ile önlem amaçlı terör alarmı verildiği ifade edilmişti.

GÖREV YERİNİ TERK EDİP YASAKLI BÖLGEYE GİRDİ

Yapılan açıklamada, çalışanlara ait özel bölgenin güvenliğinden sorumlu olan kişinin, amirlerinden izinsiz görev yerini terk etmesi ve aramaya tabi tutulmadan söz konusu bölgeye giren bir kadının uzun süre bulunamaması nedeniyle yazılı mevzuat gereği tedbir amaçlı yolcuların tahliye edildiği bildirilmişti.