Her fırsatta "demokrasi ve insan hakları" konusunda Türkiye'ye tepki gösteren Fransa, bir muhabiri ekmeğindne ett. Elysee Sarayı’ ndan gelen beyan doğrultusunda, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, bir muhaberi hakkında şikayet dilekçesi oluşturdu. Şikayet dilekçesinde, güvenlik birimlerinin bütün ikazlarına rağmen foto muhabirinin kendisini motorsiklet ile takip edip taciz ettiğini belirtti.

"ÖZEL HAYATA SALDIRI" DİYEREK SAVUNMADA BULUNDU

Ülkenin güney bölgesinde bulunan Marsilya şehrinin Phocaean lokasyonunda eşi Brigitte Macron ile tatil yapan Macron, foto muhabirinin ‘özel hayatına saldırı girişiminde bulunduğunu’ ifade etti.

MACRON TATİL YAPIYOR ÖZEL GÜVENLİK ONU KORUYOR

Emmanuel Macron tatilini, Talabot Park adında, içerisinde villaların bulunduğu, özel güvenlik ekipleri tarafından tarafından muhafaza edilen bir bölgede yapıyor.

ÖZEL MÜLKE İZİNSİZ GİRDİ...

Foto muhabirinin, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’ u, villasının dışında motosikleti ile takip ettiği ve bunu tehlikeli şekilde yaptığı, geçtiğimiz pazar günü de özel bir mülke izin almadan girdiği ifade edildi. Emmanuel Macron, kendisini Elysee Sarayı’nda takip eden muhabirlere bazı ölçütler getirmiş, bu da basın mensupları ve Macron’un ekibi arasında çeşitli sorunlara neden olmuştu.