DEAŞ'ın internet sitesinden yaptığı açıklamayla üstlendiği saldırıyla alakalı FBI'dan önemli bir açıklama geldi. FBI'dan yapılan açıklamada saldırganın DEAŞ'la bağlantısının bulunamadığı bildirildi.

ÖLÜ VE YARALI SAYISI YÜKSELİYOR

ABD'nin Las Vegas şehrinde konsere yapılan ve dünya gündemine oturan kanlı saldırıda ölenlerin sayısının 58'e yükseldiği ve yaralı sayısının ise 500'ü aştığı açıklandı.

DEAŞ ÜSTLENMİŞTİ

ABD'nin Las Vegas şehrinde, en az 50 kişinin öldüğü 406 kişinin de yaralandığı saldırıyı terör örgütü DAEŞ üstlendi. Sözde siteleri Amaq'tan açıklama yapan teröristler saldırganın aylar önce Müslüman olduğu iddia etti.

POLİS TERÖR BAĞLANTISI YOK DEMİŞTİ

Las Vegas polisi, saldırganın 64 yaşındaki Stephen Paddock olduğunu duyurmuş ve Paddock'un herhangi bir örgütle bağlantısı olmadığını düşündüklerini açıklamıştı.

CAN KAYIPLARI ARTIYOR!

ABD'nin Nevada eyaletindeki Las Vegas kentinde konser sırasında silahlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırı ünlü Mandalay Bay Hotel'in casinosunda gerçekleşti. Çok sayıda kişinin hastanelere taşındığı ilk gelen bilgiler arasında. Gelen ilk bilgilere göre, konser alanında en az bir saldırgan katılımcıların üzerine ateş açtı.

SALDIRGANIN YAKALANMASI İÇİN OPERASYON SÜRÜYOR

Las Vegas Polis Departmanı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada saldırıyı doğruladı. Açıklamada saldırganın yakalanması için operasyon başlatıldığı bilgisine de yer verildi.
Gelen ilk bilgilere göre saldırı sonucunda dehşete düşüren sayıda ölü ve yaralı insanlar bulunuyor