Fas'ta 2 Kadın Turisti Öldüren Zanlılara Ağır Ceza!

Fas'ta, İskandinav ülkelerinden iki kadın turistin öldürmesiyle ilgi sonuçlanan davada 4 kişi hakkında idam kararı alındı.

Fas'ta 2 Kadın Turisti Öldüren Zanlılara Ağır Ceza!

Fas'ta, İskandinav ülkelerinden iki kadın turistin öldürmesiyle ilgi sonuçlanan davada 4 kişi hakkında idam kararı alındı.

Rabat'taki Sale İstinaf Mahkemesi, Norveç ve Danimarka'dan turist olarak gelen iki kadını öldürmekle suçlanan 4 kişi hakkında çıkarılan idam kararını kabul etti.

Mahkemede ayrıca 20 sanık hakkında 5 yıl ile 30 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi.

Sale'deki terör suçlarına bakan mahkeme 18 Temmuz'da tutuklu sanıklar hakkında karar vermiş, ayrıca öldürülen turistlerin ailelerine yaklaşık 200 bin dolar tazminat ödenmesine karar kılınmıştı.

NE OLMUŞTU?

Fas İçişleri Bakanlığından Aralık 2018'de yapılan yazılı açıklamada, Toubkal Dağı yakınlarında iki kadın turistin cesetlerinin bulunduğu, ölenlerin boyunlarında darp izleri olduğu belirtilmişti.
Fas Başbakanı Sadeddin el-Osmani de bu tip saldırıların Fas ve halkının sırtına indirilen bir hançer olduğunu, ülkenin kültür ve değerleriyle bağdaşmayan bu eylemin halkın tüm kesimlerince kınandığını bildirilmişti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR