21 Ağustos 2019
  • Istanbul 24°
  • Ankara 20°
  • Izmir 29°
İmsak 04:38
Güneş 06:12
Öğle 13:12
İkindi 16:59
Akşam 20:03
Yatsı 21:31
BIST95.522
Dolar5,7211
Euro6,3475
Altın276,71

FARC'ın Sembol İsmi Serbest Bırakılmasının Hemen Sonrasında Tekrardan Gözaltında

Tutuklu olan eski Kolombiya Devrimci Silahlı Kuvvetleri'nin tanınan isimlerinden Jesus Santrich serbest kalmasının hemen sonrasından tekrar gözaltına alındı

FARC'ın Sembol İsmi Serbest Bırakılmasının Hemen Sonrasında Tekrardan Gözaltında

Kolombiya'da "uyuşturucu ticareti" suçlamasıyla bir seneyi aşkın süredir tutuklu olan eski Kolombiya Devrimci Silahlı Kuvvetleri'nin tanınan isimlerinden Jesus Santrich serbest kalmasının hemen ardından tekrar gözaltına alındı.

Özel Barış Hukuku (JEP) yargıçlarının serbest bırakılması kararına karşın başkent Bogota'daki La Picota Cezaevi'nde tutulan ve burada dün kendini yaralayan Jesus Santrich üst mahkemenin verdiği tahliye kararı gereği serberst bırakılmıştı.

Sadece birkaç dakikalığına serbest kalan Santrich, "yeni delillere ulaşıldığının'' öne sürülmesiyle  Başsavcılığın emriyle daha cezaevi bahçesinde iken tekrardan gözaltına alınarak, helikopterle Başsavcılık Nezarethanesi'ne götürüldü.

ABD KENDİ TOPRAKLARINDA YARGILAMAK İSTİYOR  

Başsavcılık, gerçek ismi Seuxis Paucias Hernandez olan ve ABD'nin "uyuşturucu ticareti" suçlamasıyla ısrarla kendi topraklarında yargılamayı talep ettiği Santrich'e yeni delillerle yeniden "uyuşturucu ticareti" ve "suç işlemek için örgüt kurmak" suçlamalarını yöneltecek.

Santrich'in kısa süre içinde hakim karşısına çıkacağı tahmin ediliyor.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz