22 Ağustos 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 20°
  • Izmir 28°
İmsak 04:38
Güneş 06:12
Öğle 13:12
İkindi 16:59
Akşam 20:03
Yatsı 21:31
BIST95.522
Dolar5,7179
Euro6,3444
Altın276,31

Facebook'un CEO'su Zuckerberg Sorgulanıyor

Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, İngiliz ve Kanadalı milletvekillerinin veri gizliliği ve dezenformasyonu ile ilgili soruları yanıtlamak üzere ortak bir duruşmaya katılmaya çağrıldı.

Facebook'un CEO'su Zuckerberg Sorgulanıyor

Sosyal medya devi Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, İngiliz ve Kanadalı milletvekillerinin veri gizliliği ve dezenformasyonu ile ilgili soruları yanıtlamak üzere ortak bir duruşmaya katılmaya çağrıldı. 27 Kasım'da gerçekleşmesi planlanan duruşmada, İngiliz milletvekilleri ve Kanadalı meslektaşları, kanıtlarının artık gecikmiş ve meselenin acil olduğunu söyleyerek Facebook kurucusu Mark Zuckerberg'in uluslararası büyük bir komitenin önüne çıkmasını istedi.

Facebook'un şefi kendini bu yıl, yaklaşık 87 milyon Facebook kullanıcısının izni olmadan kişisel bilgilerinin toplanması ve Cambridge Analytica danışmanlık firması tarafından siyasi amaçlarla kullanılmasının ardından patlayan bir olayın merkezinde buldu.

Zuckerberg, daha sonra ABD Kongresi ve Avrupa Parlamentosu tarafından sorgulandı. Milletvekilleri, dünyanın en büyük sosyal ağının kurucusunu, şirketin küresel nüfuzu ve Cambridge Analytica skandalı sonrasında kişisel verilerin kullanımı üzerine sorguladı. Ancak, oturum ve Zuckerberg'in ifadesi Avrupalı politikacıların hayal kırıklığına uğramasına neden oldu.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri