Amerika Birleşik Devletleri' nde Senato İstihbarat Komitesi, Başkan Donald Trump tarafından vazifesi sona erdirilen eski Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü James Comey ile Başkan Trump ile yaptığı konuşmaların notlarını komiteye vermesi konusunda mutabakata vardı.

Senato İstihbarat Komitesi üyesi Demokrat Senatör Mark Warner, basına yaptığı açıklamada, Comey ile Trump ile  görüşmelerinin notlarını komiteye vermesi konusunda anlaşıldığını doğrulayarak, kayıtların yakında alınacağını ifade etti.
Warner, "Comey' nin notlarına uygun bir şekilde ulaşmak adına bir mutabakata vardık. Bu halden memnunum, inceleme sürecimizin bir parçası olarak bunların sahip olmamız gereken çok önemli bilgiler olduğunu düşünüyorum." dedi.

FLYNN HAKKINDAKİ KONUŞMANIN DETAYLARINI GÖRMEK İSTİYORUM

Comey' nin Trump ile görüşmeleri konusunda fikirlerini öğrenmek için can attığını ifade eden Warner, bilhassa 14 Şubat' ta Oval Ofiste Trump' ın ekibinden Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn hakkında yapılan konuşmanın detaylarını görmek istediğini söyledi.

Trump, Comey' nin vazifesine 10 Mayıs' ta son vermiş, Rusya' nın ABD başkanlık seçimine müdahale ettiği iddiaları ile alakalı soruşturmayı yürüten FBI' ın bir numarasının değişmesi, ABD kamuoyundaki Rusya tartışmalarını alevlendirmişti.