Suriye'de katil Esad rejiminin Merkez Bankası, evelsi gün, ön tarafında Beşşar Esad'in resminin bulunduğu 2 bin Suriye lirası (13,3 Türk lirası) değerindeki banknotu piyasaya sürdüğünü kamuoyuna duyurdu.

ESED RESİMLİ PARALAR SURİYE LİRASINI DEĞER KAYBINA UĞRATTI

Bin Suriye lirasından sonra "en yüksek değerli banknot" olarak piyasada yerini alan banknotların ön yüzünde ilk defa Esad'in resmine yer verilmesi de eleştirilere sebeb oldu.

Şubat 2011'de halk ayaklanmasıyla başlayan ve 6'ncı yılını dolduran iç savaşta, Suriye ekonomisi de ağır darbe aldı.Hatta Suriye ekonomisi yerle bir oldu denilebilir.

Esad rejiminin Merkez Bankası, evelsi gün, ön kesiminde Beşşar Esad'in resminin bulunduğu 2 bin Suriye lirası (13,3 Türk lirası) değerindeki banknotu piyasaya sürdüğünü duyurdu.

SURİYE LİRASINDA DEĞER KAYBI

Bin Suriye lirasından sonra "en yüksek değerli banknot" olarak piyasada yerini alan banknotların ön tarafında ilk kez Esad'in resmine yer verilmesi de tartışmalara sebeb oldu.

Şubat 2011'de halk ayaklanmasıyla başlayan ve 6'ncı senesini dolduran iç savaşta, Suriye ekonomisi de ağır darbe aldı.Bu darbe ile Suriye ekonomisi kendini toplayacak gibide görülmüyor.