Cobar'daki Feylak er Rahman'ın alan komutanlarından Ahmed Ubeyde, verdiği demeçte, "Esed kuvvetleri 3 günden beri Cobar mahallesine yoğun bir biçimde saldırıyor. Bugün mahalle etrafında yoğun çatışmalar gerçekleşti.'' ifadelerini kullandı.

SALDIRILAR DEVAM EDİYOR

Rejim kuvvetlerinin mahalleye Taybe, Menşura ile Abbasiyin garajları alanından saldırıya geçtiğine vurgu yapan Ubeyde, ''Esed kuvvetleri üç gün süresince mahalleye 400'den fazla havan topuyla operasyon yaptı. Mahalle 40'tan fazla hava harekatına maruz kaldı. Cobar etrafındaki çatışmalarda Feylek er Rahman'a bağlı kuvvetler25 rejim askerini öldürdü. Bir tankı da yok etti.'' şeklinde konuştu.

Muhalif askeri güçlerin Cobar'da kazdıkları tünel ve evlerin çatılarından rejim kuvvetlerinin saldırılarını bertaraf ettiğini açıklayan Ubeyde, ''Cobar'da Esed güçlerine büyük kayıp verdiğimiz gibi saldırılarını da engelledik. Esed, Cobar'ı almak için var gücüyle mahalleye saldırıyor.'' sözlerini kullandı.

Şam'ın doğusunda bulunan Cobar mahallesi, uzun zamandan bu yana rejim ile Esed güçleri destekçisi yabancı teröristlerin saldırılarına maruz kalıyor.

Öte yandan bu durumun uzun bir süre daha böyle devam edeceği ön görülüyor.