Esed Katliamını Arttırdı!

Esed rejimi Doğu Guta katliamını sürdürüyor. Rejim güçlerinin son 24 saatte yaptığı saldırılarda 20’si çocuk 167 kişi yaşamını yitirdi.

Esed Katliamını Arttırdı!

Esed rejimi yüzlerce kişinin yaşamını yitirdiği Doğu Guta saldırılarını sürdürüyor. Suriye’de rejim güçleri geçtiğimiz gece boyunca Şam’ın Doğu Guta bölgesine hava saldırısı gerçekleştirdi.

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Esed rejimi tarafından düzenlenen bombardımanda 24 saat içinde aralarında çocukların da yer aldığı en az 167 kişinin yaşamını kaybettiği bildirildi. Esed Rejimi ise Doğu Guta’da sivillerin hedef alınmadığını iddia etti.

Saldırıda hayatını kaybedenlerin 20’sinin çocuk olduğu ifade edilirken 300 kişinin de ağır yaralandığı duyuruldu. Gözlemevi başkanı Rami Abdel Rahman “Ağır bombardımanı Doğu Guta’daki yerleşim bölgelerinin tamamını hedef aldı” dedi. 2013 senesinden bu yana kuşatma altında olan ve ortalama 400 bin kişinin yaşadığı Doğu Guta’da insani durumun hızla kötüye gittiği ifade ediliyor. Gözlem örgütü son beş gün içinde Doğu Guta’da 245, Şam’da ise 20 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR