Endonezya'da Maske Takmayanlara Akıl Almaz Cezalar Uygulanıyor

Endonezya'da maske takmayan vatandaşa olağanüstü cezalar veriliyor. Tabutlara yatırıp mezarlara gömüyorlar!

Endonezya'da Maske Takmayanlara Akıl Almaz Cezalar Uygulanıyor

Endonezya'da maske takmayanlara akıl almaz cezalar uygulanıyor. Maske takma kuralına uymayan halka duyarlılığı sağlamak için mezar kazmak ve sokakları temizlemek gibi ilginç cezalar veriliyor.
Cakarta’da 3 Eylül’de maske takmayan bir kişiye halka açık alana kurulan tabutun içinde yatma cezası verilmişti.

SOKAKLARI TEMİZLEMEK DE CEZAYA DAHİL

Endonezya, koronavirüs salgını ile mücadelesine devam ederken Endonezyalı yetkililer halkın kurallara duyarlılığının artması için maske takmayanlara ilginç cezalar veriyor.

AMAÇ CAYDIRICI ETKİ OLUŞTURMAK

Endonezya’nın Sumatra eyaletinde bulunan Banda Aceh şehrinde dün maske kuralına uymayan bir kişiye sokak temizleme cezası verildi. Endonezya’nın Cakarta şehrinde maske takmayanlara dere yatağındaki çöpleri temizleme cezası verildi. Cakarta şehri yetkilileri ise halkın kurallara karşı duyarlılığını artırmak ve caydırıcı etki oluşturmak için hayalet kostümleri giyerek ellerinde sağlık protokollerinin yazılı olduğu pankartlarla sokakları geziyor.

8 KİŞİYE MEZAR KAZMA CEZASI

Endonezya’nın başkenti Cakarta’da 3 Eylül’de maske takmayan bir kişiye halka açık alana kurulan tabutun içinde yatma cezası verilmişti. Doğu Java eyaletinde ise aralarında çocuklarında olduğu 8 kişiye mezar kazma cezası verilmişti.

DEVRİYE GEZEN HAYALETLER 
 
Endonezya'da koronavirüse karşı korunma tedbirleri kapsamında ilginç bir yöntem geliştirildi. Ülkenin Java eyaletinin Kepuh köyünde dışarı çıkan çocuk ve yaşlıları korkutmak için 'hayaletler' devriye geziyor. Yüzleri beyaza boyanan ve kefene benzeyen beyaz kıyafetler giydirilen görevliler dışarı çıkanları korkutuyor.
 
Bu yöntem ile caydırıcı olacağını düşünen Endonezya halk duruma alışmaya çalışıyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR