Endonezya'da Bu Yıl Doğal Afetlerde 462 Kişi Hayatını Kaybetti!

Ulusal Afet Ajansı Yönetimi (BNPB) Sözcüsü Agus Wibowo tarafından aktarılan açıklamada, ülke genelinde 1 Ocak-2 Aralık tarihlerinde 3 bin 415 doğal afet meydana geldiğini bildirdi.

Endonezya'da Bu Yıl Doğal Afetlerde 462 Kişi Hayatını Kaybetti!

Ulusal Afet Ajansı Yönetimi (BNPB) Sözcüsü Agus Wibowo tarafından aktarılan açıklamada, ülke genelinde 1 Ocak-2 Aralık tarihlerinde 3 bin 415 doğal afet meydana geldiğini bildirdi.

Afetlerden ötürü yaklaşık 6 milyon kişinin yer değiştirmek zorunda kaldığını dile getiren Wibowo, 462 kişinin öldüğünün ve 107 kişinin ise halen kayıp olduğunu aktardı.

Ayrıca, önceki sene 1 Ocak-20 Aralık tarihlerinde söz konusu olan 2 bin 426 afette, çoğunluğu Palu Körfezi'ndeki 7,5 şiddetindeki depremde olmak üzere 4 bin 231 kişi hayatını kaybetmişti.

ENDONEZYA "PASİFİK ATEŞ ÇEMBERİ"NDE YER ALIYOR
"Pasifik Ateş Çemberi" olarak isimlendirilen, deprem ve volkan kuşağında bulunan Endonezya'da yılda ortalama 6 bin deprem meydana gelirken, muson yağmurlarının tesirinde olan ve tropikal iklimin yaşandığı ülkede, yıl genelindeki aşırı yağışlar nedeniyle de sıklıkla sel ve heyelanlar meydana geliyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri-->