Bu arada Cerablus'un batı ve kuzeyinde ÖSO ile DAEŞ militanları arasında yer yer çatışmaların oluyor. Çatışmalarda 46 DAEŞ militanı öldürüldüğü bilgisi geldi.

Sınırı geçen tankların Cerablus'a ulaşan DAEŞ'in ikmal yollarını kesti. Bab Bölgesi'nden destek için yola çıkan bazı araçların da Türk F-16 ve koalisyon ülkelerinin savaş uçakları tarafından hedef alınarak vuruldu.

Sınırı geçen tankların Cerablus'a ulaşan DAEŞ'in ikmal yollarını kesti. Bab Bölgesi'nden destek için yola çıkan bazı araçların da Türk F-16 ve koalisyon ülkelerinin savaş uçakları tarafından hedef alınarak vuruldu.Bu arada askeri harekata ÖSO bünyesindeki Sultan Murat Tugayı, Sukur El Ceber, Şam Cephesi ve Feylek El Şam örgütü mensuplarının yer aldığı kaydedildi.

Bu arada askeri harekata ÖSO bünyesindeki Sultan Murat Tugayı, Sukur El Ceber, Şam Cephesi ve Feylek El Şam örgütü mensuplarının yer aldığı kaydedildi.Aynı zaman 'Fırat Kalkanı' operasyonunda Özgür Suriye Ordusu, Cerablus kent merkezine girdi.Suriye'de Cerablus'a düzenlenen askeri harekatta Bordo Bereliler de görev alıyor.

Star