Finlandiya' nın Turku şehrinde bıçaklı saldırı eylemi yapğan bir şahıs orada geçmekte olan vatandaşlara dehşet dolu dakikalar yaşattı. İddiaya göre; elinde bıçak olduğu düşünülen bir şahıs çevredekilere bıçak salladı.

SALDIRIDA 2 KİŞİ ÖLDÜ

Finlandiya’ nın  Turku şehrinde yapılan bıçaklı saldırı eyleminde 2 kişinin yaşamını yitirdiği ifade edildi.

KAÇIŞ ANLARI...

Yapılan saldırı eylemine dair ilk görüntüler gelmeye başladı. Görüntüde çevredekilerin panik halinde olay yerinden kaçmaya başladığı görülüp,  bağırışmaların yükseldiği duyulmakta.

POLİSTEN AÇIKLAMA GELDİ

Yapılan saldırıdan sonra operasyon ve araştırma faaliyetleri başlatan Finlandiya polisi Twitter' dan, "Şüpheli şahıs bacaklarından vuruldu." ifadesinde bulunurken, "İnsanlara, Turku' nun merkezine gitmemelerini tavsiye ediyoruz." şeklinde açıklamada bulundu.

İSPANYA'DA TERÖR SALDIRISI...

Öte yandan İspanya' nın Barcelona şehrinde yapılan terör saldırısının sorumlusu oldukları düşünülen 5 şahıs, sabaha karşı yapılan harekat ile öldürülmüştü.

OPERASYON DÜZENLENDİ...

Katalonya yerel polis kaynaklarından edinilen bilgiler ışığında, İspanya' nın Barcelona kentinde dün öğleden sonra meydana gelen ve 13 kişinin hayatını kaybettiği kanlı terör grubu DEAŞ'ın düzenlediği terör saldırısının sorumluları oldukları ve aynı şekilde bir başka eyleme daha kalkışacakları istihbaratı edinilen 5 şüpheli şahıs için operasyon düzenlendi ve Katalonya lokasyonundaki turist yerleşim yerlerinden Cambrils' de sabah vakitlerinde yaşanan çatışmada etkisiz hale getirildi.