Avusturya’nın doğu kıyılarında en son 150 yıl önce yakalanan bir yüzsüz balık bulunmuştu. Geçen hafta Avusturya’nın batı kesimlerine doğru balıkçılar tarafından bir yüzsüz balık daha yakalandı.

AVUSTURYALI BALIKÇILAR NE OLDUĞUNU TANIMLAYAMADI

Avusturya’da balıkçılık yapan bir şirketin elamanları Avusturya’nın batı kesimlerinde balık avlarken oltalarına gelen balığı görünce şok yaşadılar.

BALIĞIN YÜZÜ YOK

Avusturyalı balıkçıların yakaladığı balığın Gözleri ve ağzı yok o nedenle balığa 'yüzsüz balık' deniyor. Bilim dünyasi bu yüzsüz balığı araştırmak için can atıyor.

EN SON 150 YIL ÖNCE GÖRÜLMÜŞTÜ

Yüzsüz balık en son 150 yıl önce Avusturya’nın doğu kıyılarında görülmüştü. Geçen hafta yakalanan yüzsüz balık bilim dünyası için mutluluk verici bir olaya neden oldu. Avusturyalı bilim insanları 150 yıl sonra görülen bu balığı incelemek için çalışmalarına başladı.

YÜZSÜZ BALIĞA AVUSTURYALI BİLİM İNSANLARINDAN YOĞUN İLGİ VAR

Avusturya bilim insanları yüzsüz balığa büyük ilgi gösterdi. Bilim insanları bunun bir istisna olduğunu ve belki de bir daha nesli tükenen bu balıkla karşılaşmayacaklarını belirttiler.Avusturyalı bilim insanları yüzsüz balıkla ilgili çalışmalarına start vermiş durumda.