Almanya'nın Osnabrück kentinde trafik kontrolü yapan polis, durdurduğu bir minibüste inceleme yaptı.

Gerçekleştirilen incelemede aracın içini kontrol eden polis ekipleri, aracın içinde 5 bin tane "Extacy" hap olduğunu tespit etti.

Polisler söz konusu haplarda, ABD Başkanı Donald Trump'ın şaşıran yüz ifadesinin olduğunu gören polisler hapların arkasında da Trump'ın adının yazdığını fark etti.
Amsterdam'da üretildiği tespit edilen pembe ve turuncu Trump yüzüne sahip hapların Avrupa'nın çeşitli noktalarında satıldığı öngörülüyor.Donald Trump suratlı haplar daha evvel İngiltere'nin Manchester şehrinde de bulunmuş ve yüksek derecede "Methylenedioxymethamphetamine ( MDMA ) içerdiği için çok zararlı olduğu belirtilmişti.

AVRUPA'YA YAYILIYOR

ABD Başkanı Donald Trump'ın yüzünün basılı olduğu uyuşturucu haplar Avrupa'da yoğun ilgi görüyor. Öyle ki önce Manchester'de bulunan ve oldukça tehlikeli olduğu tespit edilen bu haplar şimdi de Almanya'da ortaya çıktı. Avrupa polisi ise bu tür hapların Avrupa geneline yayılmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Çalışmalarını bu yönde devam ettiren emniyet güçleri, birçok Avrupa polisi ile bağlantılı olarak yürütüyor. Özellikle sınır kapılarında ve havaalarında kontroller artırılmış durumda.