Hamas tarafından, her sene Ramazan ayının son cumasında kutlanan "Dünya Kudüs Günü" dolayısı ile verlien mesajda, oynanan oyunlara ve her türlü yapılan komplolara rağmen İslam aleminin Kudüs' ü ve Filistin' i unutmadığı dile getirildi.

Hamas Sözcüsü olan Fevzi Berhum, yaptığı yazılı açıklamada, "Dünya Kudüs Günü, Kudüs' ün ve Filistin' in ümmetin kalbindeki ve vicdanındaki yerinin garantisidir. Ümmet türlü türlü oyunlar oyanansa da çeşit çeşit komplolar yapılsa da Kudüs' ü unutmadı, unutmayacaktır." ifadelerine yer verdi.

KUDÜS'ÜN KURTULUŞU İÇİN İSRAİL İLE GİRİLECEK GERÇEK MÜCADELE

Kudüs' ün kurtuluşu için İsrail ile yapılacak gerçek bir mücadelede ümmetin birliğini ve dirliğini, gücünü yeniden kazanmasının an meselesi olduğunu ifade eden Berhum, Kudüs' ün kurtarılmasının herkesin görevi olduğunu belirtti.

Müslümanlara, Filistin'e ve direnen Filistin halkına destek verme çağrısında bulunan Berhum, Hamas ve Filistin halkının da bedeli ne olursa olsun direniş seçeneğinden vazgeçmeyeceğini vurguladı.

Hamas daha önce yaptığı açıklamada, Dünya Kudüs Günü gerekçesi ile işgal altındaki Batı Şeria ile Gazze' deki Filistinlilere, İsrail' e karşı temas noktalarında gösteri düzenleme çağrısında bulunmuştu.