Dünya Ekolünden Son Seçim Anketi

24 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimlere sayılı günler kala dünyanın en güvenilir ekonomi kanalı son seçim anketini yayınladı.

Türkiye’de 24 Haziran gerçekleştirilecek seçimlere sayılı günler kaldı. Seçime son 10 gün kala seçmen, sandığın başına giderek Türkiye’nin kaderini oylayacak.

24 Haziran seçimleri, tüm dünya da yoğun ilgi görüyor. Birçok devleti ve kurum Türkiye’deki seçimleri yakından izliyor. Seçimin sonucu birçok odak noktası tarafından merak ediliyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayın hayatını sürdüren ve dünyanın en önemli ekonomi kanalı olarak işaret edilen Bloomberg, 24 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimlerine ilişkin yaptığı anketi yayınladı.

İLK TURDA YÜZDE 50 AŞILDI

7 Haziran 2018 ile 11 Haziran 2018 arasında 500 seçmenin katıldığı ankete göre; Cuhmurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunu yüzde 50,8 oy ile seçimi kazanacak.

MECLİS'TE ÇOĞUNLUK

Dünyaca ünlü ekonomi kanalı Bloomberg'in paylaştığı ankette, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ile Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın Meclis'teki çoğunluğu da elinde tutacağı tahmin edildi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri