Güneydoğu Asya ülkesi Myanmar'da dün iletişim bağlantısı kopan uçaktan üzücü haber geldi. 106 yolcu ve 14 mürettebatıyla kalkan uçağın enkazı, Andaman Denizi'nin 32 kilometre açığında bulundu.

Retures haber ajansı, enkaz kalıntılarının yanında cesetlerin de olduğunu belirtiyor. Bulunan 10 cesetten dördü çocuk. Kadın, erkek ve çocuk cesetleriyle beraber bölgede can yelekleri de bulundu.

Düşen uçak, askerler ve asker ailelerini götürüyordu. Kazada hayatını kaybedenlerden 15'i çocuk.

Çin üretimi Shaanxi Y-8-200F askeri taşıma uçağı ülkenin güneyinde bulunan Myeik’ten yerel saatle 13.06'da hareket etmiş, Myanmar'ın en büyük şehri Yangon’a  giderken 29 dakika sonra iletişimi kopmuştu . Uçak radarda kaybolduğu esnada, Andaman denizi üstünde ve yaklaşık 5 bin 500 metre yükseklikte uçuyordu.

Enkazı, altı donanma gemisi, üç askeri uçak ve çok sayıda kurtarma ekibi aramaya katıldı.

Ordu yetkilileri, uçağın 200 kişi kapasiteli olduğunu ve geçtiğimiz sene 809 saat uçuş yaptığını bildirmişti . Dört motorlu pervaneli uçak Myanmarda yaygın olarak nakliye amaçlı kullanılıyor.

Kazanın neden meydana geldiği araştırılırken, ekipler kara kutuyu inceleyip, uçağın neden düştüğünü en kısa zamanda açıklayacak