Donald Trump'tan Önemli Açıklamalar!

Beyaz Saray, Trump'ın bugün 16:00'da "önemli bir açıklama" yapacağını duyurdu.

Donald Trump'tan Önemli Açıklamalar!

ABD Başkanı Donald Trump'ın "çok büyük bir şey oldu" şeklindeki paylaşımı kamuoyunda merak uyandırırken, terör örgütü DEAŞ lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin İdlib'de ABD birliklerinin düzenlediği bir operasyonda ölmüş olabileceği iddia edildi.

Newsweek, Bağdadi’nin operasyon sırasında kendisini patlattığı iddiasını duyurdu.

ABD Başkanı Trump'ın Twitter hesabından "Az önce çok önemli bir şey oldu." şeklindeki paylaşımı kamuoyunda ve medyada heyecan yarattı. Beyaz Saray, bu açıklamadan kısa süre sonra, Trump'ın bugün 16:00'da "önemli bir açıklama" yapacağını duyurdu, ancak açıklamanın içeriğine dair ipucu verilmedi. 

BAĞDADİ’YE YÖNELİK ÇOK GİZLİ OPERASYON

Öte yandan Newsweek dergisi, Pentagon yetkililerine dayandırdığı haberinde, Trump'ın geçen hafta terör örgütü DEAŞ lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin hedef alınacağı çok gizli bir operasyona izin verdiğini ve bu operasyonun gerçekleştirildiğini iddia etti. Habere göre Pentagon yetkilileri, Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen söz konusu operasyonda Bağdadi'nin öldüğüne inandıklarını ancak kesin durumu teyit etmek üzere çalışma yaptıklarını kaydetti. Haberde, saldırı sonucuyla ilgili Beyaz Saray'ı bilgilendiren askeri yetkililerin, "Bağdadi'nin öldürüldüğünden büyük oranda emin olduklarını" söyledikleri belirtildi.

KENDİSİNİ PATLATTI İDDİASI

Newsweek dergisi ise üst düzey bir Pentagon yetkilisine dayandırdığı haberde ABD Başkanı Donald Trump’ın özel kuvvetlere yaklaşık bir hafta önce ‘çok gizli’ bir operasyon emri verdiğini yazdı. Dergiye göre dün düzenlenen operasyonda, Amerikan özel kuvvetleri Barişa köyündeki bir yerleşkeye önce hava saldırısı, ardından da baskın düzenledi. Kısa süreli çatışmanın ardından Bağdadi’nin üzerindeki intihar yeleğini patlatarak kendini öldürdüğü belirtiliyor.


Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR