Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump' ın damadı ve aynı zamanda başdanışmanı olan Jared Kushner' in, bu hafta Ortadoğu' ya giderek İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile bir araya geleceği bildirildi.

Washington' da bulunan Beyaz Saray' ın Sözcüsü olan Sean Spicer, Amerikan basınında yer alan haberleri teyit ederek Kushner' in bu hafta Ortadoğu barışı bağlamında lokasyona bir ziyaret gerçekleştireceğini ifade etti.

BEYAZ SARAY SÖZCÜSÜ AÇIKLAMA YAPTI

Sean Spicer, ziyaret ile alakalı detaya girmek istemese de Kushner' in çarşamba günü önce Kudüs' te İsrail Başbakanı Netanyahu ile daha sonra buradan hareket edip Batı Şeria' nın Ramallah şehrinde Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüşeceği bildirildi.

BARIŞIN KORUNMASINDAN YANA OLDUKLARINI İFADE EDECEKLER

Trump' ın milletlerarası görümelerde özel temsilcisi olan Jason Greenblatt' ın da eşlik edeceği ziyarette, ABD yönetiminin Ortadoğu barışı konusunda mesafe kat edilmesi için yeni bir çaba ortaya koyması bekleniyor.

Geçtiğimiz ay sonunda Ortadoğu' ya geçerek Filistin ve İsrail liderleriyle görüşen Trump, Ortadoğu barışı konusunda iki memleket arasında varılacak bir uzlaşmayı kabul edebileceğini beyan etmişti.