Başkan Donald Trump’ın, ünlü olan ikinci eşi Marla Maples, Amerikan Türk Cemiyeti’nin galasında, basına yaptığı açıklamalarda çok çarpıcı ifadeler kullandı. Marla Maples yaptığı konuşmada tam bir Türkiye hayranı olduğu ortaya çıktı. Türk arkadaşlarının çok fazla olduğunu belirten Marla, şimdiye kadar Türkiye’ye gidememiş olmasının üzüntüsü içinde olduğunu söyledi.

MODELLİĞE TÜRK ÇORABI İLE BAŞLAMIŞ

Marla yaptığı konuşmada modellik kariyerine, Türk malı olan naylon bir çorap ile başladığını söyledi. Ünlü yıldızın Türkiye’ye olan sevgisi ise, Jean Paul Ataker modaevinin kurucuları olan Şırnaklı modacı kardeşler Numan ve Kerime Ataker ile aralarında başlayan dostluktan geliyor.

Marla Maples, ‘Beni buraya John Paul (Numan) Ataker’in ablası Kerime hanım çağırdı, şimdiye kadar gördüğüm en iyi kumaşları onlar üretiyorlar. Bu gece bende onların muhteşem tasarımlarından birisini giyiyorum. Onarla birlikte en yakın zamanda Türkiye’ye gelmeyi düşünüyorum. Türkiye bana hep masal gibi bir ülke olarak gelmiştir ve ziyaret etmeyi çok istediğim bir yer olmuştur. Türk insanı ise bambaşka. Bulunduğum yerde de çok fazla başarılı Türk insanları bulunuyor. Bu gibi davetlerde Türk arkadaşlarıma yenilerini ekliyorum’ dedi.