ABD' de 38 seneden sonra tam güneş tutulması oldu. Tam tutulma, Amerika Birleşik Devletleri' nin batı kıyısından doğu kıyısına dek ülkeyi baştan başa kateden, 113 kilometre genişliğinde bir gözlem ağı ile izlendi. Dünyanın büyük bir merak içerisinde beklediği tam güneş tutulmasının en iyi görülebildiği noktalardan birisi de Illinois eyaletinin Carbondale kasabası oldu. Kasabanın yakınındaki Giant City Eyalet Parkına bu doğa olayına tanıklık etmek isteyen binlerce Amerikalı kamp kurup, piknik yaparak bu doğa olayını gözlemledi.

BAŞKAN TRUMP DA BU ANI BEKLEYENLER ARASINDAYDI

Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump da Beyaz Saray' da bu muhteşem doğa olayına tanık etmek adına eşi Melania ve oğlu Barron ile beraber yerini aldı. Fakat Trump' ın güneş tutulmasını takip ettiği o anlar sosyal medyanın diline düştü.

ÖNCE ÇIPLAK GÖZLE İZLEMEYE ÇALIŞTI
Trump'ın uzmanların uyarılarına rağmen tutulmayı çıplak gözle izlemesi sosyal medyanın en çok konuştuğu konular arasına girdi.

Öte yandan kalabalıktan bir kişinin Donald Trump'a 'bakma' diye seslenmesi de çok sayıda kullanıcı tarafından yüzlerce kez paylaşıldı.