Tartıştığını iddia ettiği silahsız siyahi Trayvon Martin'i (17) öldüren ABD'li polis memuru George Zimmerman, cinayeti işlerken kullandığı silahı açık artırmayla satışa çıkardı. 2012'de işlenen ve başta ABD olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki insan hakları savunucularının tepkisini çeken olayda kullanılan Kel-TecPF-P tipi silah, satışa çıkarılmak istendiği ilk site tarafından reddedildi. Zimmerman'ın yöneldiği ikinci site, tabancayı 5 bin dolardan satışa çıkarmayı kabul etti. Ancak bu kez de açık artırmaya aktivistler engel olmaya başladı.

"Racist" (Irkçı), "Donald Trump" ve "Trayvon Martin" gibi sahte isimli kullanıcılar, astronomik fiyatlar teklif ederek açık artırmanın tamamlanmasına izin vermedi.

Silahın fiyatı kısa sürede 5 bin dolardan 65 milyon dolara yükselince, site yönetimi açık artırmaya katılan kullanıcıları engellemeye başladı. Zimmerman'ın tabancasının henüz satılamadığı belirtildi.

Polis memuru Zimmerman 26 Şubat 2012'de ABD'nin Florida eyaletinde yaşayan 17 yaşındaki Trayvon Martin'i öldürmüş, olay sadece ABD'de değil dünyanın dört bir yanında kınanmıştı. Ancak tepkilere rağmen ABD yargısı, Zimmerman'ın nefret suçu işlemediğine hükmedip Zimerman'ı beraat ettiren kararın altına imza atmıştı.