Suriye ordusunun jetleri Rakka'nın batısında bulunan DEAŞ teröristlerini vurdu. Suriye'nin resmi medya organı SANA'daki habere göre ordu jetleri, Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) ABD’nin yardımıyla Pazartesi günü harekât planı gerçekleştirdiği ve Rakka'nın batısında bulunan DEAŞ’ın bulunduğu yerleri hedef aldı.

Geçtiğimiz gün Rakka'nın batısında bulunan Kirbat Muhsin, Kirbat Hassan, Bir Saba, El Tarqaki, El Salihiye ve Anz Bukadi adlı köylerin DEAŞ’tan geri alındığı ifade edilmişti.

6 KÖY GERİ ALINDI

Rejim güçlerinin açıklamasına göre, dün Rakka’da DEAŞ’ın elinde bulunan altı köy geri alındı.
Yerel kaynaktan alınan bilgilerde geçtiği üzere, Suriye ordusu Rakka'nın batı bölgesinde bulunan Kirbat Muhsin, Kirbat Hassan, Bir Saba, El Tarqaki, El Salihiye ve Anz Bukadi köylerini örgütten kurtardı. Evvelce ABD öncülüğünde DEAŞ karşıtı koalisyon, YPG’nin de aralarında bulunduğu Demokratik Suriye Güçleri (DSG) ile işbirliği halinde Rakka’yı almak için harekata girdiklerini doğruladı.

Koalisyon kuvvetlerinin askeri merkezden yaptıkları bildirimde, PKK’nın Suriye kolu YPG’nin de dahil olduğu DSG, Rakka harekatı çerçevesinde şehre girdiklerini söylemişlerdi.