Elde edilen bilgilere göre, prens kardeşler ve kuzen Suudi Veliaht Prens Selman ve BAE Veliaht Prensi Zayed ile irtibata geçtikleri ortaya çıktı.

Katar’da darbe girişimine kalkışan, gerçekleşmeyince de ülkeyi ablukaya alan, Lübnan’da Başbakan Saad Hariri ‘yi rehin istifa zorlayan ancak bu planı da suya düşen, Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbası teslim olmak konusunda zorlayan ABD-İsrail-Birleşik Arap Emirlikleri ekseni bu sefer Ürdün’e karıştı.

Ürdün Kralı 2. Abdullah, kardeşleri Prens Faysal bin Hüseyin ile Prens Ali bin Hüseyin ve kuzeni Talal bin Muhammad'in Suudi Arabistan liderliğinde kendisine darbe yapacağı endişesiyle ev hapsine aldırdı.

Arap gündeminde Al-Sura'nın haberine göre, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed'in birleşerek Kral Abdullah'ı tahttan indirmek için 2 kardeş ve kuzeniyle anlaşma yaptı.

Ürdün istihbarat servislerinin bu anlaşmayı tespit etmesiyle birlikte Kral Abdullah, iki kardeşini ve kuzenini ordudaki görevlerinden alarak ev hapsinne attırdı.

Son dakika dünya haberleri için aşağı doğru kaydırın.