Fetullah’ın asker imamı Akıncılar Üssü’nde yakalandı. Kamuflajlı FETÖ’cü polisler asker tanklarından çıktı. Yüzlerce FETÖ’cü hain ihaneti itiraf etti. Hakim Ahmet Zeki Üçok’un “Fetullahçı askerler” diyerek deşifre ettiği bütün hainler darbede yer aldı. FETÖ’nün avukatları ise bugün Türkiyeli gazetecilerin alınmadığı basın toplantısında “darbenin arkasında Gülen yok” yalanını sıraladı. Darbeyi yapan isimlerin tamamının Fetullahçı olduğu ortaya çıkmasına rağmen “bunlar aşırı milliyetçi askerler” yalanı sık sık tekrarlandı.
FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi nedeniyle Amerika'dan iadesi istenen Fethullah Gülen'in avukatları, basın toplantısı düzenledi.

"DARBE GİRİŞİMİNİN ARKASINDA GÜLEN YOK" YALANINI SIRALADILAR!

Amerika'nın önemli kentlerinin yanı sıra Londra, Pekin ve Brüksel'de büroları bulunan Steptoe adlı hukuk firmasının yetkilileri, Reid Weingarten ve Mike Miller, şirket binasında düzenledikleri basın toplantısında, darbe girişiminin arkasında Gülen olduğunu kabul etmedi. Türk gazetecilerin alınmadığı basın toplantısında Gülen'in avukatları adeta bir yalan makinası gibi ABD medyasını yanlış bilgilendirdi.

Avukatlar, Gülen'in darbe girişiminin arkasında olamayacağını ve Türkiye'nin sunduğu bilgilerin bu iddiayı kanıtlamadığı görüşünü savundu.

ABD, GÜLEN'DEN HALA SAVUNMA İSTEMEDİ

Amerika'nın Sesi'nde yer alan habere göre; Türkiye'nin isteği üzerine iade davası açılsa bile, işkenceyle alınan ifadelerin Amerikan mahkemelerinde kanıt sayılamayacağını söyleyen avukatlar, Gülen'in iadesi durumunda müvekkillerin "asla adil şekilde" yargılanmayacağını, bu yüzden de iade edilmemesi veya iade edilmeyeceğini kaydettiler. Avukatlar bu yalanları sıralarken Pensilvanya'da kaçış hazırlıkları olduğu yönünde bilgiler gelmeye devam ediyor.

TERÖRİSTBAŞI'NIN AVUKATLARI KENDİNDEN EMİN AMA…

Avukatlar, Washington'da düzenledikleri basın toplantısında Amerika Adalet Bakanlığı'nın hala kendilerine müvekkilleri hakkındaki iddialara savunma istemediğini, "büyük bir ihtimalle de buna zaten gerek kalmayacağını, bakanlığın kendi içinde bu iddiaların asılsız olduğu sonucuna varacaklarını" söylediler. Avukatların tüm yalanlarına rağmen ABD kamuoyunda "bu örgüt ABD'den kazandığı paralarla Türkiye'de darbe yapıyor" algısının hakim olmaya başladığı belirtiliyor.