Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed Bin Abdurrahman Bin Casim El Sani’yi kabul etti.

Cumhurbaşkanı ile El Sani’ni arasında görüşülen konular arasında, Körfez yerlerinde meydana gelen kriz de vardı. Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır'ın 7 Nisan tarihinden şimdiye kadar abluka uyguladığı Katar, krizin bir sonuca bağlanması için ciddi anlamda diplomasi programı içinde yer alıyor. Katar’a krizin başlamasında itibaren Türkiye büyük destek veriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Katar Dışişleri Bakanı Al Sani'nin görüşmesini, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da resmi sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaştı.

SUUDİ ARABİSTAN ve KATAR BARIŞIYOR MU?

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer bulan habere göre, Katar Emiri Temim, Prens Muhammed'i telefonla aradı.

Temim, Katar ile bir takım Körfez ülkeleri arasındaki krizin çözümü için tüm tarafların çıkarlarını güvence altına alacak şekilde diyalog masasına oturulması istediğini açıkladı

PRENS MUHAMMED MEMNUNİYETLE KARŞILADI

Prens Muhammed'in öneriyi memnuniyetle karşıladığı belirtilen haberde, Riyad'ın krizin diğer tarafları Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mısır ve Bahreyn ile mutabakata vardıktan sonra konuyla ilgili ayrıntıların açıklanacağı bilgisi verildi.