Coronavirüsten Son 24 Saatte 2343 Kişi Hayatını Kaybetti

Çin'in Vuhan kentinden yayılmaya başlayan ve kısa sürede küresel bir pandemiye dönen coronavirüs salgınında bilanço artmaya devam ediyor. Son 24 saatte dünya genelinde 2 bin 343 kişi hayatını kaybetti.

Coronavirüsten Son 24 Saatte 2343 Kişi Hayatını Kaybetti

Coronavirüsten Son 24 Saatte 2343 Kişi Hayatını Kaybetti

Çin'in Vuhan kentinden yayılmaya başlayan coronavirüs salgını, kısa bir süre içinde sınırlarını aşarak birçok kıtaya sıçradı. Virüsün hızlı yayılımı engellenemezken, İtalya son 1 aylık süreçte virüsün yeni merkez üssü oldu. Virüs buradan birçok Avrupa ülkesine sıçradı. Çin'den sonra virüsün en çok etkilediği ülkeler ise İtalya, İspanya ve İran oldu. 

Henüz net bir tedavisi bulunamayan coronavirüs salgını nedeniyle dünya üzerinde son 24 saatte 2 bin 343 kişi hayatını kaybetti. Bu ölümlerle birlikte toplam ölüm sayısı 18 bin 914 oldu. Öte yandan yine son 24 saatte 42 bin vaka artışı yaşandı. Bu verilerle birlikte vaka sayısı da 423 bine çıktı. Tedavilerini tamamlayarak salgından kurtulanların sayısı ise 107 bin olarak açıklandı.

ORTAK ÖZELLİKLERİ DURUMUN CİDDİYETİNİ ANLAMAMAK

İtalya'da hayatını kaybedenlerin sayısı 7 bine yaklaşırken, İspanya Avrupa kıtasında ölümlerin en çok yaşandığı ikinci ülke oldu. İspanya'da toplam ölüm sayısı 2 bin 696'ya yükseldi. Virüsün en çok etkilediği ülkelerden biri olan İran'da ise toplam ölüm sayısı bin 934' çıktı. Virüsün en çok etkilediği bu üç ülkenin ortak özelliği ise virüsün yayılmaya başladığı tarihlerde durumun ciddiyetini kavrayamamak oldu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR