Coronavirüsten Etkilenenlerin Sayısı 1 Milyona Yaklaştı

Yayılmaya başladıktan kısa bir süre sonra küresel pandemiye dönen coronavirüs salgınından etkilenenlerin sayısı 1 milyona yaklaştı. Dünya genelinde 34 bin 848 kişi salgın nedeniyle hayatını kaybederken, vaka sayısı 723 bin 328 olarak açıklandı.

Coronavirüsten Etkilenenlerin Sayısı 1 Milyona Yaklaştı

Coronavirüsten Etkilenenlerin Sayısı 1 Milyona Yaklaştı

Çin'in Vuhan kentinden yayılmaya başlayan coronavirüs salgını, kısa sürede Çin'i etkisi altına aldı ve buradan dünyaya yayılmaya başladı. Uluslar virüsün kendilerine sıçramasının önüne geçemedi ve virüs küresel pandemiye dönüşerek birçok ülkeyi etkiledi. Özellikle son zamanlarda virüsün merkez üssü yer değişiklikleri yaşadı. Asya'dan yayılan virüs önce Avrupa sonra da Amerika'da etkili olmaya başladı. ABD son haftalardaki hızlı artışla vaka sayısında 100 binin üzerine çıktı. Sağlık sistemi çökme noktasında olan İtalya'da ise hayatını kaybedenlerin sayısı 10 bin üzerine çıktı.

İTALYA'DA 10 BİNİN ÜZERİNDE ÖLÜM MEYDANA GELDİ

İtalya'da son verilere göre hayatını kaybedenlerin sayısı 10 bin 779 oldu. Vaka sayısı ise 97 bin 689'a yükseldi. 

Virüsün tüm ülkeyi etkilediği İran'da ise hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 640'a yükseldi. Vaka sayısı ise 38 bin 309'a çıktı.

TRUMP 200 BİN ÖLÜMÜ GÖZDEN ÇIKARDI

Son zamanlarda hızlı bir vaka artışı yaşanan ABD'de son verilere göre 143 bin 25 kişi virüsten etkilendi.  Ülkede hayatını kaybedenlerin sayısı ise 2 bin 509'a çıktı. Öte yandan Trump yaptığı son açıklamalarda, ülkedek milyonlarca ölüm beklendiğini, bu ölümlerin 100 bin 200 binde kaldığı takdirde coronavirüs salgınına karşı başarılı olmuş sayılacaklarını söyledi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR