Coronavirüs Durdurulamıyor! 27 Bin Ölüm 600 Bin Vaka

Dünya üzerinde hızla yayılmaya devam coronavirüs salgınının henüz önüne geçilebilmiş değil. ABD vaka sayısından 100 binin üzerine çıktı. İtalya'daki ölüm sayısı ise 10 bine yaklaştı.

Coronavirüs Durdurulamıyor! 27 Bin Ölüm 600 Bin Vaka

Çin'in Vuhan kentinden 2019'un aralık ayında yayılmaya başlayan coronavirüs, kısa sürede küresel bir pandemiye döndü. Son 1.5 aylık süreçte virüsün merkez üssü yer değiştirdi. Özellikle İtalya ve ABD başı çeken ülkeler olurken, virüse karşı henüz ilaç ya da aşı geliştirilemedi. Yaklaşık olarak 4 aylık bir süreçte dünya üzerindeki coronavirüs kaynaklı ölüm sayısı 27 binin üzerine çıktı. Toplamdaki vaka sayısı ise 600 bini buldu. 

VAKA SAYISINDA ABD İLK SIRADA

Virüsün ilk yayılmaya başladığı günlerde 'Grip' benzetmesi yapan ve durumu hafife alan Trump şu an ne yapacağını düşünüyor. Ülkesindeki vaka sayısı son 1 haftada hızlı bir şekilde arttı ve toplam vaka sayısı 104 bin 686'ya yükseldi. Ülkedeki ölüm sayısı ise 2 bine yaklaştı.

İTALYA'DA VİRÜS DURDURULAMIYOR

İtalya'da salgının henüz önüne geçilebilmiş değil. Ülkedeki sağlık sistemi çökme noktasına gelirken, hayatını kaybedenlerin sayısı 10 bine yaklaştı. Tedavi edilerek taburcu olan hasta sayısı da neredeyse ölüm sayısı ile eşit.

VAKA SAYISINDA ARTIŞ

Ülkemizde 92 kişi coronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybetti. Vaka sayısı ise 5 bin 698 olarak açıklandı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR