20 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 18°
  • Izmir 24°
İmsak 03:50
Güneş 05:41
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:23
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

Cizre Saldırısı 'Son Dakika' Koduyla Dış Basında

Cizre'de bu sabah PKK'lıların bombalı araçla Çevik Kuvvet merkezine yaptığı saldırıyı uluslararası ajanslar dünyaya son dakika koduyla geçti.

Cizre Saldırısı 'Son Dakika' Koduyla Dış Basında

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binalarına yönelik bomba yüklü kamyonu infilak ettirerek düzenlediği saldırıda şehit olan polislerin sayısı 11'e yükseldi.

Saldırıda yaralanan 78 kişinin tedavileri Cizre Devlet Hastanesi başta olmak üzere çevre il ve ilçelerde sürüyor.

DIŞ BASIN 'SON DAKİKA' KODUYLA GEÇTİ

Şırnak Cizre'de bu sabah PKK'lıların bombalı araçla Çevik Kuvvet merkezine yaptığı saldırıyı uluslararası ajanslar dünyaya son dakika koduyla geçti. Büyük medya organları ise, ilk sayfalarından patlamayı okuyucularına sundu.

Acil koduyla dünyaya duyurulan haber, tüm uluslararası büyük medya organlarının ilk sayfasında kendine yer buldu.

Al Jazeera English, Türkiye'deki haber televizyonlarından alınan bir görseli manşetine taşıdı.

Reuters haber ajansı, acil koduyla geçtiği haberinde Türkiye'nin güneydoğusunda gerçekleşen patlamada dokuz insanın yaşamını yitirdiğini bildiriyor. Haberini hastane kaynaklarına dayandıran uluslararası ajans, 64 yaralının da acil servislere taşındığını belirtiyor.

Amerikan Associated Press (AP) ajansı, ilk haberinde patlama sonucu birçok yaralı olduğunu aktardı ancak daha sonra hayatını kaybedenler ve yaralıların sayısını güncelledi.

BBC, büyük bir bombalı aracın Cizre'deki Çevik Kuvvet binasını hedef aldığını ve en az 8 polisin öldüğünü okuyucularına aktardı. Türkiye'deki haber televizyonlarından alınan bir görseli manşetine çeken Al Jazeera English, 'Türkiye'nin güneydoğusunda polis merkezine bombalı araç çarptı' başlığını kullandı. Uluslararası medya organı, saldırının gerçekleştiği Cizre'nin Suriye sınırına çok yakın noktada olduğunu vurguladı.

Amerikan New York Times gazetesinin başlığı 'Türkiye'deki bombalı araç saldırısında 8 polis öldü, 45 yaralı' oldu.

İngiliz The Guardian gazetesi, 'Türkiye'nin Suriye sınırındaki patlamada çok sayıda ölü olmasından korkuluyor' başlığıyla okuyucularının karşısına çıktı.

Independent ise, 'Türkiye'deki bombalı araç patlamasında dokuz can kaybı, düzinelerce yaralı' başlığıyla sunduğu haberde video görüntülerine yer verdi.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri