Çin Doğu Havayolları'nın sahip olduğu yolcu uçağı, sol motor kısmında delik oluşması sonrasında Sydney Havalimanına mecburi inişte bulundu.

Çin Doğu Havayolları resmi Twitter sayfasında MU736 sefer numaralı tayyareye motorundaki bozulma sebebiyle hareket saatinin takriben bir saat ardından Sydney'e emniyetli bir biçimde dönüşte bulunduğu ilan edildi.

Şanghay'a ulaşmak amacıyla yola çıkıp Sydney’den havalanan Airbus A330 modelindeki tayyarede sefere çıkan insanlar arasında yaralanan bir yolcu talihli bir şekilde bulunmuyor.

MOTORU DELİK VAZİYETTE SYDNEY’E GİTTİ!

Firma, tayyare sol motorunda yarılan bir kısımda meydana gelen büyük bir deliğin fotoğrafı görülüyor.

Çin Doğu Havayolları Okyanusya Müdürü Kathy Zhang, Avustralya’da faaliyet gösteren bir medya organına sunduğu bildiriminde, ‘‘Mürettebat, sol motorda beliren normal olmayan bir bozukluğun oluştuğunu anlamış ve derhal Sydney'e geri dönüş yapmak gerektiğini fark etmiş. Uçağın içinde bulunan yolcuların seferleri Çin Doğu Havayolları ve başka firmalar vasıtasıyla tekrardan tanzim edilecek” şeklindeki cümlelerle gelişmeleri ifade etti.

Avustralya Ulaşım Emniyet Amirliği müfettişleri tarafından araştırmaya girişilen uçağın sol motor kısmındaki deliğin nasıl var olduğunu incelemekteler.