Çin’de, çocuklar anaokulunda bulundukları sırada gerçekleşen patlamanın nedeni belli değil. Patlamanın gerçekleştiği yerde bulunan insanlar arasında ölü veya yaralıların olup olmadığına dair net bir bilgi ulaşmış değil. Ancak aktarılan fotoğraflarda durumun iç açıcı olmadığı aşikar bir şekilde belli oluyor.

ÖLÜ VE YARALI SAYISI HENÜZ BELLİ DEĞİL

Çin'de bir anaokulunda meydana gelen patlamanın yankıları sürüyor.

Çin'in doğu bölgelerinde bulunan Fengxian adlı şehirdeki bir çocuk yuvasında vuku bulan büyük bir patlama sonucunda uluslararası basın mensupları ve yerel basın temsilcileri olay yerine intikal etmiş vaziyette. Çok sayıda ambulansın sevk edildiği olay yerinde polis ve itfaiye araçları da sevk edildi. Yerel medyada geçen bilgilere göre patlamada yerde kanlar içerisinde yığılıp kalmış çocuk ve yetişkin bedenlerinin görüntüleri ekranlara yansıtılıyor.

ŞAHİTLER GAZ PATLAMASI OLDUĞUNU SÖYLÜYOR

Yetkililer henüz ölü ve yaralı sayısına ilişkin bir sayı açıklamış değil. Yaralılar çevrede bulunan hastanelere ulaştırılıyor. Olaya şahit olan insanlar, patlamanın anaokulunun mutfağında bulunan tüpün patlaması sonucunda çıkmış olabileceklerini, zira gaz patlaması sesi duyduklarını iddia ediyorlar.