Çin'de Corona Virüs Salgınından Ölenlerin Sayısı 909'a Çıktı

Çin’de yeni tip corona virüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 909'a, virüsten etkilenenlerin sayısı ise 40 bin 171’e yükseldi.

Çin'de Corona Virüs Salgınından Ölenlerin Sayısı

Ulusal Sağlık Komisyonunun yaptığı bilgilendirmeye göre, ülke genelinde yeni ismi "yeni corona virüs zatürresi" (NCP) olarak açıklanan salgın sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısının biri Hong Kong’da olmak üzere 909'a, virüsten etkilenenlerin sayısının ise yaklaşık 6 bin 500’ünün durumu ağır olmak üzere 40 bin 171’e ulaştığı ortaya çıktı.

Açıklamada, virüs bulaştığı durumu şüpheli olan kişilerin sayısının 23 bin 589, NCP teşhisli hastalarla temas ettikleri gerekçesiyle müşahede altında tutulan kişi sayısının da 187 bin 518 olduğu ifade edildi.

Çin ana karasının dışında vaka sayısı Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde 36'ya çıkarken, Makau Özel İdari Bölgesi’nde 10 olarak açıklandı.

SON 24 SAATTE 97 CAN KAYBI

Ülke genelinde 97 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle NCP salgını sebebiyle 24 saatte en yüksek can kaybı yaşanırken 3 bin 62 yeni corona virüs vakası belirlendi.

Bugüne kadar ölümlerin 871’i salgının merkez üssü Hubey eyaletinde yaşanırken diğer eyaletlerden Heylongciang’da 7, Hınan’da 6, Haynan ve Anhui’de 3’er, Hıbey ve Gansu’da 2’şer, Şandong, Sıçuan, Guicou, Cilin, Guangdong, Hunan, Ciangşi eyaletlerinde 1’er kişi yaşamını yitirdi.

Ayrıca merkeze doğrudan bağlı kentlerde Pekin ve Çongçing'de 2’şer, Şanghay ve Tiencin’de birer kişi yaşamını yitirdi. Guangşi Cuang Özerk Bölgesi ve Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde 1’er kişi NCP sebebiyle öldü. Bugüne kadar NCP’den taburcu edilenlerin sayısı da 3 bin 283 olarak açıklandı.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR