Ciddi Ciddi 3. Dünya Savaşı'na Hazırlanıyor

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-Un, ordusunun en çetin ve zor savaşa, 3. Dünya Savaşı'na, karşı hazırlıklı olabilmesi için askeri tatbikatların sayısının arttırılması talimatını verdi.

Ciddi Ciddi 3. Dünya Savaşı'na Hazırlanıyor

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-Un, Noel dönemini Üçüncü Dünya Savaşı'na hazırlanarak geçiriyor. Gizemli diktatörlüğün lideri, Noel zamanında tank ve bazukaların da katıldığı askeri tatbikatlar düzenleme kararı aldı. Kim, "ordunun en zor savaşa hazırlanması için sık sık tatbikat yapması gerektiğini" söyledi.

ASKERİ BİRLİKLERİ VE SİLAHLARI DENETLEDİ

Kuzey Kore devleti, Kim'in askeri birlikleri ve silahları denetlerken görüntülerini yayınladı. Görüntülerde Kim, askeri yetkilileri dinlerken ve tank ile silahları işaret ederken görülüyor. Diğer görüntülerde Kuzey Kore diktatörünün elinde dürbün var.

ASKERLER BAZUKA ATIYOR

Diğer fotoğraflarda tanklar toprak bir yoldan geçiyor ve askerler bazuka atıyor.

İktidarı babasından devralan Kim, iddialara göre Kuzey Kore ordusuna tatbikatların sayısını arttırması talimatını verdi. Devlet medyasına göre ordusunun "savunma ve saldırıda kusursuz olduğunu ve en çetin savaşa hazırlanmak için sık sık askeri harekat düzenlenmesi gerektiğini" söyledi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR